Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum tenuissimum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 238 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum affine Cesati, Pass. et Gibelli, nomen illegitimum (n. illeg.), Comp. Fl. Ital.:579 (1880) , Bupleurum columnae Guss., nomen nudum (n. nud.), Fl. Sic. Prodr. Suppl.:70 (1832) , Bupleurum pollichii C. C. Gmel., sinonim (s), Fl. Bad. 1:613 (1805) , Bupleurum procumbens Desf., sinonim (s), Fl. Atl. 1:230 (1798) , Bupleurum tenue Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Prodr. Strip. Hort. Chap.:160 (1796) , Bupleurum tenuissimum var. columnae Guss. ex Greiner et Gordon, sinonim (s), Fl. France 1:723 (1849) , Odontites tenuissima Spreng., sinonim (s), Pl. Umbell. Prodr.:33 (1813)

Common names: tankolisni zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, najtanji zvinčac (Hr), Domac, R., 19944, svinjac tankolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.