Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cakile maritima Scop.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cakile (morguša (Hr), Nikolić, T., 201912707, morguša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 2: 35 (1772)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Bunias cakile L., sinonim (s), Sp. Pl.: 670 (1753) , Cakile aegyptica (L.) Pignatti, sinonim (s), Atti Ist. Bot. Univ. Pavia ser.2, 12: 149. 1956 , Cakile edentula Jord., sinonim (s), Diagn. Esp. Nouv.: 344. 1864 , Cakile hispanica Jord., sinonim (s), Diagn. Esp. Nouv.: 345. 1864 , Cakile littoralis Jord., sinonim (s), Diagn. Esp. Nouv.: 345. 1864 , Cakile maritima var. laciniata Hallier, sinonim (s), Fl. Deutschl. 15: 44 1883. , Cakile monosperma Lange, sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Nov.: 5. 1864 , Rapistrum cakile (L.) Crantz, sinonim (s)

Common names: primorska morguša (Hr), Nikolić, T., 201912707, morguša (Hr), Horvatić, S., 19541819, morguša sabljasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, primorska morguša (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.