Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asplenium fissum Kit. ex Willd.

Order: Polypodiales Link

Family: Aspleniaceae

Genus: Asplenium (slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slezenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 5(1): 348 (1810)

Taxon author(s) 1. Pál(Paul) Kitaibel2. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Asplenium angustifolium Guss., sinonim (s), Ten., Fl. Neapol. Prodr. App. 5: 30 (1826) , Asplenium cuneatum Schkuhr, sinonim (s), Deutschl. Krypt. Gew. 1: 198 (1810)

Common names: rascjepkana slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, rascjepkana slezenica (Hr), Domac, R., 19944, rascjepkana slezinica (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.