Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calystegia soldanella (L.) Roem. et Schult.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Convolvulaceae (slakovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, slakovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, slakovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Calystegia (ladolež (Hr), Nikolić, T., 201912707, ladolež (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 4: 183 (1819)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Convolvulus soldanella L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 159 (1753)

Common names: pješčarski ladolež (Hr), Nikolić, T., 201912707, bubrežasti slak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, morski slak (Hr), Šugar, I., 19941985, morsko zelje (Hr), 18471006, pješčarski ladolež (Hr), Domac, R., 19944, sea bindweed (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.