Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asplenium septentrionale (L.) Hoffm.

Order: Polypodiales Link

Family: Aspleniaceae

Genus: Asplenium (slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slezenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Deutschl. Fl. Crypt. 12 (1795)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Franz Hoffmann

Synonyms: Acrostichum septentrionale L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: sjeverna slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjeverna slezenica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.