Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Capsicum annuum L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Capsicum (paprika (Hr), Nikolić, T., 201912707, paprika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 188 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Capsicum longum DC., sinonim (s), DC., Cat. Pl. Hort. Monsp. 1813.

Common names: jednogodišnja paprika (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednogodišnja paprika (Hr), Domac, R., 19944, ljuta paprika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, papar crljeni (Hr), Šulek, B., 18791256, paparata (Hr), Šulek, B., 18791256, paprata (Hr), Šulek, B., 18791256, paprika (Hr), Šulek, B., 18791256, pasji djumbir (Hr), Šulek, B., 18791256, peca (Hr), Šulek, B., 18791256, peverun (Hr), Šulek, B., 18791256, bell pepper (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.