Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyrtomium falcatum (L. f.) C. Presl

Order: Polypodiales Link

Family: Dryopteridaceae

Genus: Cyrtomium (papratica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing:

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl Linnaeus,Linné2. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Polypodium falcatum L. f., bazionim (baz.), L. f., Suppl. Pl. 1781. , Polystichum falcatum (L.fil.) Diels, sinonim (s)

Common names: srpasta papratica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srpasta papratica (Hr), Nikolić, T., 19943276

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.