Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dryopteris dilatata (Hoffm.) A. Gray

Order: Polypodiales Link

Family: Dryopteridaceae

Genus: Dryopteris (paprat (Hr), Nikolić, T., 201912707, paprat (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Man. Bot. 631 (1848)

Taxon author(s) 1. George Franz Hoffmann2. Asa Gray

Synonyms: Aspidium dilatatum (Hoffm.) Sm., sinonim (s), Sm., Fl. Brit. 3. 1804. , Dryopteris alexeenkoana Fomin, sinonim (s), Fomin in Věstn. Tiflissk. Bot. Sada 20. 1911. , Dryopteris austriaca (Jacq.) Woyn. ssp. austriaca (Jacq.) Woyn., sinonim (s) , Dryopteris austriaca auct. non (Jacq.) Woynar ex Schinz. et Thell. (Schinz et Thell.), sinonim (s) , Dryopteris carthusiana ssp. dilatata (Hoffm.) O Bolos et al., sinonim (s), Fl. Man. Paisos Catalans: 1213 (1990) , Dryopteris spinulosa ssp. dilatata (Hoffm.) C. Chr., sinonim (s), Index Filic.: 293 (1905) , Lastrea dilatata (Hoffm.) C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Tent. Pterid. 1836. , Nephrodium austriacum (Jacq.) Fritsch., sinonim (s) , Nephrodium dilatatum (Hoffm.) Desv., sinonim (s), Mém. Soc. Linn. Paris 6(2): 2261 (1827) , Nephrodium spinulosum ssp. dilatatum (Hoffm.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 811 (1882) , Polypodium austriacum auct. non Jacq., sinonim (s) , Polypodium dilatatum Hoffm., bazionim (baz.), Hoffm., Deutschl. Fl. 2. 1796. , Polystichum dilatatum (Hoffm.) Schumach., sinonim (s), Schumach., Enum. Pl. 2. 1803. , Polystichum spinulosum ssp. dilatatum (Hoffm.) P. Fourn., sinonim (s), Quatre Fl. France: 17 (1934)

Common names: velika paprat (Hr), Nikolić, T., 201912707, velika paprat (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.