Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex bohemica Schreb.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Beschr. Graesser 2:52 (1772)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Carex cyperoides L., sinonim (s), Murray, Syst. Veg., ed. 13: 703 (1774) , Carex cyperoides Murray, sinonim (s), Murray in L., Syst. Veg., ed. 13. 1774. , Vignea bohemica (Schreb.) Soják, sinonim (s), Soják in Cas. Nar. Muz. (Prague) 148(3-4). 1980.

Common names: češki šaš (Sn), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.