Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hymenophyllum tunbrigense (L.) Sm.

Order: Polypodiales Link

Family: Hymenophyllaceae (tankolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Hymenophyllum (tankolist (Hr), Nikolić, T., 201912707, tankolist (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sm. Engl. Bot. 3: 162 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. James Edward Smith

Synonyms: Trichomanes peltatum auct. non. Poir. 1808, sinonim (s) , Trichomanes pulchellum Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Prodr. Stirp. Chap. Allerton: 404 (1796) , Trichomanes tunbrigense L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 1098 (1753)

Common names: tunbrigški tankolist (Hr), Nikolić, T., 201912707, omrežnjača (Hr), Šugar, I., 19941985, tankolist (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.