Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pteridium aquilinum (L.) Kuhn

Order: Polypodiales Link

Family: Hypolepidaceae

Genus: Pteridium (bujad (Hr), Nikolić, T., 201912707, bujad (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Reise Ost. Afr. Bot. 3(3): 11 (1879)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Friedrich Adalbert Maximilian (`Max') Kuhn

Synonyms: Allosorus aquilinus (L.) C. Presl, sinonim (s), Suppl. Tent. Pterid.: 153 (1836) , Asplenium aquilinum (L.) Bernh., sinonim (s), J. Bot. (Schrader) 1799(2): 310 (1800) , Eupteris aquilina (L.) Newman, sinonim (s), Phytologist 2: 280 (1845) , Ornithopteris aquilina (L.) J. Sm., sinonim (s), Hist. Fil.: 298 (1875) , Polypodium austriacum Jacq., sinonim (s), Observ. Bot. 1: 45 (1764) , Pteridium aquilinum Kuhn var. integerrimum Moore, inclusive (incl.) , Pteridium aquilinum ssp. aquilinum sensu Oberd., sinonim (s) , Pteridium aquilinum ssp. capense Allen, sinonim (s), sensu Oberd , Pteridium tauricum (C. Presl) V. Krecz, sinonim (s) , Pteridium tauricum Grosg., ? (dvojbeno) , Pteris aquilina L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 1075 (1753)

Common names: orlovska bujad (Hr), Nikolić, T., 201912707, bujača (Hr), Grlić, Lj., 19795505, bujad (Hr), Horvatić, S., 19541819, bujad planinska (Hr), Šulek, B., 18791256, gorska paprat (Hr), Grlić, Lj., 19795505, orlova paprat (Hr), Grlić, Lj., 19795505, orlovska bujad (Hr), Domac, R., 19944, paprac velika (Hr), Šulek, B., 18791256, paprad (Hr), Šulek, B., 18791256, paprad od rasta (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat dubnja (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat dubuja (Hr), Visiani, R., 18425573, paprat gorski (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat veli (Hr), Šulek, B., 18791256, papratina (Hr), Hirc, D., 1905663, praprut (Hr), Hirc, D., 1905663, preprut pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256, preprut velika (Hr), Šulek, B., 18791256, stelja (Hr), Hirc, D., 1905663, velika paprat (Hr), Kušan, F., 19562137, bracken fern (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.