Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex flacca Schreb. ssp. flacca

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Spicil. Fl. Lips., App. 178 (1771)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Carex claviformis Hoppe, inclusive (incl.), Hoppe in Sturm, Deutschl. Fl. 13. 1830. , Carex diversicolor Crantz, pro-parte sinonim (pp.), Crantz, Inst. Rei Herb. 1. 1766. , Carex erythrostachys Hoppe, sinonim (s), Hoppe in Sturm, Deutschl. Fl. 16. 1835. , Carex flacca ssp. erythrostachys (Hoppe) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 160. 1890 , Carex glauca Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 2. 1772. , Carex glauca ssp. claviformus (Hoppe) Schinz et R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 2, 1: 94. 1905 , Carex glauca ssp. praetutiana (Parl.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 774. 1882 , Carex praetutiana Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Ital. 2. 1852. , Carex recurva ssp. erythrostachys (Hoppe) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 744. 1882 , Carex recurva ssp. praetutiana (Parl.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 744. 1882

Common names: modrozeleni šaš (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.