Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex frigida All.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: F. Pedem. 2:270

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Carex geniculata Host, sinonim (s), Icon. Descr. Gram. Austriac. 4: 52 (1809) , Carex helvetica Honck., sinonim (s), Syn. Pl. Germ. 1: 375 (1792) , Carex pseudofrigida C. B. Clarke, sinonim (s), C. B. Clarke in Kew Bull., Addit. Ser. 8. 1908. , Carex spadicea Schkuhr, sinonim (s), Beschr. Riedgräs. 1: 90 (1801)

Common names: hladnoljubi šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.