Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Botrychium matricariifolium W. D. J. Koch

Order: Ophioglossales Link

Family: Ophioglossaceae (jednolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Botrychium (mjesečinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mjesečinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Fl. Germ. ed. 2 972 (1845)

Taxon author(s) 1. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Botrychium lunaria var. matricariifolium A. Braun ex Döll, bazionim (baz.), Rhein. Flora: 24 , Botrychium ramosum auct., sinonim (s) , Botrychium rutaceum Willd., nomen illegitimum (n. illeg.), Sp. Pl. 5: 62 (1810) non Sw. , Osmunda lunaria var. matricariifolia Retz., sinonim (s)

Common names: perolisni mjesečinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, perolisni mjesečinac (Hr), Šugar, I., 19941985, branched moonwort (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.