Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex acuta L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Sp. Pl. 978 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carex acuta ssp. acuta, sinonim (s) , Carex acuta ssp. intermedia Čelak, sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen 1: 64 (1867) , Carex acuta ssp. tricostata (Fr.) Rouy, sinonim (s), Fl. France 13: 500 (1912) , Carex acuta var. intermedia Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen: 63. 1867 , Carex acuta var. libanotica Kük., sinonim (s), Engler, Pflanzenr. 38: 323. 1909 , Carex ambigua Moench, sinonim (s), Methodus: 325. 1794 , Carex cespitosa var. gracilis (Curtis) Fiori, sinonim (s), Nuov. Fl. Italia 1: 188. 1923 , Carex corynophora Peterm., sinonim (s), Flora 27: 335 (1844) , Carex dichroandra V. I. Krecz., sinonim (s), Komarov, Fl. URSS 3: 596. 1935 , Carex fuscovaginata Kük., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier, ser. 2 4: 56. 1904 , Carex fuscovaginata sensu V. I. Krecz. non Kuek., sinonim (s) , Carex graciliformis V. I. Krecz., inclusive (incl.), Majevski, Fl. Centr. Russ., ed. 6: 197. 1933 , Carex gracilis Curtis, sinonim (s), Fl. Londin. 4: 282, t.62 (1783) , Carex gracilis ssp. erecta Kük., sinonim (s), Allg. Bot. Z. Syst. 3: 171 (1897) , Carex gracilis ssp. gracilis, sinonim (s) , Carex gracilis ssp. intermedia (Čelak.) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 16: 370. 1971 , Carex gracilis ssp. tricostata (Fr.) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 2: 81 (1908) , Carex gracilis var. strictifolia (Opiz) Asch., sinonim (s), Fl. Brandenburg 1(2): 775 (1864) , Carex gracilis var. tricostata (Fr.) Asch., sinonim (s), Fl. Prov. Brandenb. 1(2): 776 (1864) , Carex mauritanica Boiss. et Reuter, sinonim (s), Pugill. Pl. Afr. Bor. Hispan.: 116. 1852 , Carex sareptana V. I. Krecz., sinonim (s), Majevski, Fl. Centr. Russ., ed. 6: 197. 1933 , Carex strictifolia Opiz, sinonim (s), Rchb., Icon. Fl. Germ. Helv. 8: 15 (1846) , Carex tricostata Fr., sinonim (s), Nov. Mant. 3: 152 (1842)

Common names: nježni šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, nježni šaš (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.