Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex lepidocarpa Tausch

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 17: 179 (1834)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Carex flava L. ssp. flava var. lepidocarpa (Tausch) Godr., sinonim (s) , Carex flava ssp. brachyrrhyncha Čelak, sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen 1: 71 (1867) , Carex flava ssp. lepidocarpa (Tausch) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 771. 1882 , Carex flava var. elatior Schltdl., sinonim (s), Fl. Berol. 1: 477 (1823) , Carex flava var. lepidocarpa (Tausch) Godr., sinonim (s), Godr., Fl. Lorraine 3. 1844. , Carex flavella auct., non V. I. Krecz., pro-parte sinonim (pp.) , Carex lepidocarpa ssp. scotica E. W. Davies, sinonim (s), Watsonia 3: 71 (1953) , Carex viridula ssp. brachyrrhyncha (Čelak) B. Schmid, sinonim (s), Watsonia 14: 317 (1983) , Carex viridula var. elatior (Schltdl.) Crins, sinonim (s), Can. J. Bot. 67: 1058 (1989) , Carex viridula var. lepidocarpa (Tausch) B. Schmid, sinonim (s), Watsonia 14: 317 (1983)

Common names: tamnozeleni šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, tamnozeleni šaš (Hr), Domac, R., 19944, luskoplodni šaš (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.