Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex melanostachya Willd.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Sp. Pl. 4:299 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Carex nutans Host, nomen illegitimum (n. illeg.), Icon. Descr. Gram. Austriac. 1: 61 (1801) non J. F. Gmel. 1791

Common names: crnoklasi šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.