Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvinia natans (L.) All.

Order: Salviniales Bartl.

Family: Salviniaceae (nepačke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Salvinia (nepačka (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepačka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 2: 289 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Marsilea natans L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: plivajuća nepačka (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepačka (Hr), Horvatić, S., 19541819, plivajuća nepačka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.