Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carex ornithopoda Willd.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carex (šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresika (Hr), Šulek, B., 18791256, ostrica (Hr), Haračić, A., 1894783, oštra trava (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš (Hr), Domac, R., 19944, štrica (Hr), Haračić, A., 1894783, visika (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Sp. Pl. 4: 255 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Carex digitata var. ornithopoda (Willd.) G. Mey., sinonim (s), G. Mey., Fl. Hanov. Excurs. 1849. , Carex ornithopoda ssp. elongata (Leyb.) Vierh., sinonim (s), Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 69: 207. 1920 , Carex ornithopoda ssp. ornithopoda s. l., sinonim (s) , Carex ornithopoda ssp. ornithopodioides (Hausm.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 772. 1882 , Carex ornithopoda Willd. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl. 4: 255. 1805 , Carex ornithopodioides f. elongata Leyb., sinonim (s), Leyb. in Flora 38. 1855. , Carex ornithopodioides Hausm., sinonim (s), Hausm. in Flora 36. 1853.

Common names: ptičji šaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, ptičji šaš (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.