Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thelypteris palustris Schott

Order: Polypodiales Link

Family: Thelypteridaceae

Genus: Thelypteris (zelenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, zelenka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gen. Fil. t 10 (1834)

Taxon author(s) 1. Heinrich Wilhelm Schott

Synonyms: Aspidium palustre Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2: 9 (1821) , Aspidium thelypteris (L.) Sw., sinonim (s), Sw. in J. Bot. (Schrader) 1800. 1802. , Aspidium thelypteris Sw., sinonim (s) , Dryopteris thelypteris (L.) A. Gray, sinonim (s), A. Gray, Manual. 1848. , Lastrea thelypteris (L.) C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Tent. Pterid. 1836. , Nephrodium thelypteris (L.) Stempel, sinonim (s) , Polypodium palustre Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton: 403 (1796) , Polypodium thelypteris (L.) Weiss, sinonim (s), Pl. Crypt. Fl. Gott.: 307 (1770) , Polypodium thelypteris Sw., sinonim (s) , Polystichum thelypteris (L.) Roth, sinonim (s), Roth, Tent. Fl. Germ. 3. 1799. , Thelypteris thelypterioides ssp. glabra Holub, sinonim (s), Taxon 21: 332 (1972)

Common names: močvarna zelenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarna zelenka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.