Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Desmazeria rigida (L.) Tutin

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Desmazeria (ljuljolika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: in Clapham, Tutin et E. F. Warburb, Fl. Brit. Is. 1434 (1952)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Thomas Gaskell Tutin

Synonyms: Catapodium rigidum (L.) C. E. Hubb. ex Dony, sinonim (s), Fl. Bedfordshire: 437 (1953) , Festuca rigida (L.) Kunth, sinonim (s), Révis. Gramin. 1: 129 1829. , Festuca rigida (L.) Raspail, nomen illegitimum (n. illeg.), Ann. Sci. Nat. Bot., sér. 1, 5: 445 (1825) non Roth 1797 , Festuca rigida Kunth. var. robusta Duval-Jouve, sinonim (s) , Poa cristata Walter, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Carol.: 80 (1788) non L. 1767 , Poa rigida L., bazionim (baz.), Fl. Angl.: 10 (1754) , Scleropoa rigida (L.) Griseb., sinonim (s), Spicil. Fl. Rumel. 2: 431 (1846)

Common names: kruta ljuljolika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruta tvrdulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.