Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Caucalis platycarpos L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Caucalis (podlanica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkojelina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, pernatka (Hr), Horvatić, S., 19541819, perusin žabji (Hr), Šulek, B., 18791256, petrusimul divji (Hr), Šulek, B., 18791256, podlanica (Hr), Domac, R., 19944, stidka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 241 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Caucalis daucoides L. (1767) non L. (1753), sinonim (s), Syst. Nat., ed. 12, 2: 205. 1767 , Caucalis echinophora Benkö, sinonim (s) , Caucalis lappula (Weber) Grande, sinonim (s), Bull. Orto Bot. Regia Univ. Napoli 5: 194 (1918) , Caucalis platycarpos ssp. muricata (Bisch.) Holub, sinonim (s), Acta Horti Bot. Prag. 1963: 50. 1964 , Daucus lappula Weber, sinonim (s), F. H. Wigg., Prim. Fl. Holsat.: 23 (1780) , Orlaya daucoides ( L. ) Greuter, sinonim (s), Boissiera, xiii. 92 (1967)

Common names: mrkvasta podlanica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkvasta podlanica (Hr), Domac, R., 19944, mrkvjela divja (Hr), Šulek, B., 18791256, petrusin divji (Hr), Šulek, B., 18791256, stidka kljukasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.