Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galeopsis pubescens Besser

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Galeopsis (šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šupljozub (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prim. Fl. Galiciae Austriac. 2: 27 (1809)

Taxon author(s) 1. Wilibald Swibert Joseph Gottlieb von Besser

Synonyms: Galeopsis ladanum var. grandiflora Rigo, sinonim (s), Pl. Ital. Bor. 1878. , Galeopsis murriana Borbás & Wettst. ex Murr, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 38. 1888. , Galeopsis pubescens var. carthusianorum Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar. 1891. , Galeopsis subspeciosa Borbás, sinonim (s), Term. Füz. 17. 1894. , Galeopsis tetrahit var. pubescens (Besser) Benth., sinonim (s), Prodr. 12. 1848. , Galeopsis variegata Wender., sinonim (s), Fl. Hassiaca. 1846. , Galeopsis versicolor Spenn., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Friburg. 2. 1826. , Galeopsis walteriana Schltdl., sinonim (s), Fl. Berol. 1. 1823.

Common names: dlakavi šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakava kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, dlakavi šupljozub (Hr), Domac, R., 19944, kopriva smadrljiva (Hr), 18471006, pahuljava srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.