Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Huperzia selago (L.) Schrank et Mart.

Order: Lycopodiales Bercht. et J. Presl

Family: Lycopodiaceae (crvotočine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Huperzia (huperzija (Hr), Nikolić, T., 201912707, hupercija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Reg. Monac.: 3 (1829)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Franz von Paula von Schrank3. Carl(Karl) Friedrich Philipp von Martius

Synonyms: Huperzia petrovii Sipliv., sinonim (s), Sipliv. in Novosti Sist. Vysš. Rast. 10. 1973. , Huperzia selago var. appressum Desv., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Paris 6: 180 (1827) , Huperzia selago var. recurvum Desv., sinonim (s) , Lycopodium abietiforme Gray, nomen illegitimum (n. illeg.), Nat. Brit. Pl. 2: 22 (1821) , Lycopodium densum Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franc. 1: 33 (1779) , Lycopodium recurvum Kit. ex Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 5(1): 50 (1810) , Lycopodium selago L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Mirmau selago (L.) H. P. Fuchs, sinonim (s), Verh. Naturf. Ges. Basel 66: 44 (1955) , Selago vulgaris Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 825 (1866) , Urostachys selago (L.) Herter, sinonim (s), Beih. Bot. Centralbl. 39: 249 (1922)

Common names: sjajna huperzija (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjajna huperzija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.