Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Oreopteris limbosperma (Bellardi ex All.) Holub

Order: Polypodiales Link

Family: Thelypteridaceae

Genus: Oreopteris (planinska zelenka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 4: 46 (1969) Phytotax. (Praha) 4: 46 (1969)

Taxon author(s) 1. Carlo Antonio Lodovico Bellardi2. Carlo Allioni3. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Aspidium odoriferum Gray, nomen illegitimum (n. illeg.), Nat. Arr. Brit. Pl. 2: 6 (1821) , Aspidium oreopteris (Ehrh.) Sw., sinonim (s), J. Bot. (Schrader) 1800(2): 305 (1802) , Dryopteris limbosperma (Bellardi ex All.) Bech., sinonim (s), Jahresber. Naturf. Ges. Graubündens 88: 6 (1959) , Dryopteris montana (Vogler) O. Kunze, sinonim (s) , Dryopteris montana Kuntze, nomen illegitimum (n. illeg.), Revis. Gen. Pl. 2: 813 (1891) , Dryopteris oreopteris (Ehrh.) Bory, sinonim (s) , Dryopteris oreopteris (Ehrh.) Maxon, sinonim (s), Proc. U. S. Natl. Mus. 23: 638 (1901) , Lastrea limbosperma (Bellardi ex All.) Holub et Pouzar, sinonim (s), Preslia 33: 400 (1961) , Lastrea montana Newman, sinonim (s), Hist. Brit. Ferns, ed. 3: 130 (1854) , Lastrea oreopteris (Ehrh.) Bory, sinonim (s) , Lastrea oreopteris (Ehrh.) C. Presl, sinonim (s), Suppl. Tent. Pteridogr.: 76 (1836) , Nephrodium montanum Baker, nomen illegitimum (n. illeg.), Hook. et Baker, Syn. Fil.: 271 (1867) , Nephrodium oreopteris (Ehrh.) Desv., sinonim (s), Mém. Soc. Linn. Paris 6(2): 257 (1827) , Phegopteris oreopteris (Ehrh.) Fée, sinonim (s), Mém. Foug. 5: 243 (1852) , Polypodium limbospermum Bellardi ex All., bazionim (baz.), Auct. Fl. Pedem.: 49 (1789) , Polypodium montanum J. A. Vogler, nomen illegitimum (n. illeg.), Diss. Polypod. mont.: 3 (1781) non Lam. , Polypodium oreopteris Ehrh., sinonim (s), Beitr. Naturk. 4: 44 (1789) , Polypodium pteroides Vill., sinonim (s) , Polypodium thelypteris Huds., sinonim (s) , Polystichum montanum (Vogler) Roth., sinonim (s) , Polystichum montanum Roth, nomen illegitimum (n. illeg.), Tent. Fl. Germ. 3(1): 74 (1799) , Polystichum oreopteris (Ehrh.) Bernh., sinonim (s), J. Bot. (Schrader) 1799(1): 305 (1799) , Thelypteris limbosperma (Bellardi ex All.) H. P. Fuchs, sinonim (s), Amer. Fern J. 48: 144 (1958) , Thelypteris oreopteris (Ehrh.) Sloss., sinonim (s), Rydb., Fl. Rocky Mts.: 1043 (1917)

Common names: planinska zelenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, brdska zelenka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.