Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saponaria officinalis L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Saponaria (sapunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisac vučji (Hr), Šulek, B., 18791256, safunica (Hr), Šulek, B., 18791256, sapunika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 408 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Saponaria officinalis var. alluvionalis C. D. Moul., sinonim (s) , Saponaria officinalis var. hybrida L., sinonim (s), Sp. Pl.: 408 (1753)

Common names: ljekovita sapunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, belonoga sapunjača (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, čoga (Hr), Šulek, B., 18791256, grahorina (Hr), Visiani, R., 18521686, ljekovita sapunika (Hr), Domac, R., 19944, ljekovita sapunjača (Hr), Domac, R., 19944, otvoračice (Hr), Šulek, B., 18791256, piperat (Hr), Visiani, R., 18521686, piperata (Hr), Šulek, B., 18791256, sapunika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, sapunika mirisasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sapunika obična (Hr), Kušan, F., 19562137, silnarica (Hr), Šulek, B., 18791256, slinarica (Hr), Pahlow, M., 19897748, sopunica (Hr), Šulek, B., 18791256, šlinarica (Hr), Šulek, B., 18791256, vučji lisac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.