Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Verbascum orientale (L.) All.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Verbascum (divizma (Hr), Nikolić, T., 201912707, divizma (Hr), Domac, R., 19944, jagorčac (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljevsko srce (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh (Hr), Šulek, B., 18791256, lopušac (Hr), Šulek, B., 18791256, rukac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 106 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Celsia orientalis L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: istočnjačka divizma (Hr), Nikolić, T., 201912707, češljasta prosanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, istočnjačka prosanica (Hr), Domac, R., 19944, prosanica (Hr), Horvatić, S., 19541819, prošćenica (Hr), 18471006, zelenasta divizma (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.