Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium roseum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 296 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium ambiguum Sibth. et Sm., sinonim (s) , Allium amoenum G. Don, sinonim (s), Mem. Wern. Nat. Hist. Soc. 65: 75. 1827 , Allium confertum Jord. et Fourr., sinonim (s), Allium confertum Jord. & Fourr. , Allium illyricum Jacq., sinonim (s), Collectanea 3: 273. 1791 , Allium roseum L. f. carneum Bert., sinonim (s) , Allium roseum L. l. abundans Radić, inclusive (incl.), Acta Biok. V:41 (1989) , Allium roseum L. l. pluricaule Radić, inclusive (incl.), Acta Biok. V:40 (1989) , Allium roseum L. var. coacervatum Radić, inclusive (incl.) , Molium roseum (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon, n.s., 17: 159. 1869

Common names: ružičasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, divji luk (Hr), Visiani, R., 18425573, lučac divlji (Hr), Haračić, A., 1894783, lukovać (Hr), Šulek, B., 18791256, ružičasti luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.