Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brachypodium retusum (Pers.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brachypodium (koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, goštica (Hr), Horvatić, S., 19541819, kostrika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost 101, 155 (1812)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Brachypodium plukenetii P. Beauv., nomen invalidum (nom. inval.), Essai d'une Nouvelle Agrostographie 101, 155–156. 1812. , Brachypodium ramosum Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 2: 737. 1817 , Bromus retusus Pers., bazionim (baz.), Syn. Pl. 1: 96. 1805

Common names: razgranjena koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, goromuž (Hr), Kvakan, P., 19527738, razgranjena kostrika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.