Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lonicera implexa Aiton

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Caprifoliaceae (kozokrvnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lonicera (kozokrvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozja krv (Hr), Domac, R., 19944, kozokrvina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. 1: 231 (1789)

Taxon author(s) 1. William Aiton

Synonyms: Caprifolium implexum (Aiton) Dum. Cours., sinonim (s) , Lonicera adenocarpa Guss., sinonim (s) , Lonicera valentina Willk., sinonim (s)

Common names: isprepletena kozokrvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, isprepletena kozja krv (Hr), Domac, R., 19944, isprepletena kozokrvina (Hr), Domac, R., 19944, zapletina (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.