Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Micromeria dalmatica Benth.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Micromeria (bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Domac, R., 19944, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrisić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Prodr. 12: 225 (1848)

Taxon author(s) 1. George Bentham

Synonyms: Micromeria origanifolia Boiss non Benth., sinonim (s) , Satureja dalmatica (Benth.) Nyman, sinonim (s) , Thymus origanifolius Vis. non D. Don., sinonim (s)

Common names: dalmatinska bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, dalmatinska bresina (Hr), Domac, R., 19944, dalmatinski vrisić (Hr), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.