Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pedicularis acaulis Scop.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pedicularis (ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušljivac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Carniol. ed. 2(1): 439 (1771)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Common names: prizemni ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezstabljični ušljivac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, prizemni ušljivac (Hr), Domac, R., 19944, stemless lousewort (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.