Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pedicularis hoermanniana K. Malý

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pedicularis (ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušljivac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Glasn. Zemaljsk. Muz. Bosni Hercegovini. 9: 145 (1899)

Taxon author(s) 1. Karl Franz Josef Malý

Synonyms: Pedicularis foliosa auct. balcan. non L., sinonim (s) , Pedicularis hacquetii Schloss. et Vuk., sinonim (s)

Common names: Hoermannov ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, Hoermannov ušljivac (Hr), Šilić, Č., 19841013, planinski ušljivac (Hr), Domac, R., 19944, lousewort (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, bosanski ušivec (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.