Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ruscus aculeatus L.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Ruscus (veprina (Hr), Nikolić, T., 201912707, veprina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 104 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: bodljikava veprina (Hr), Nikolić, T., 201912707, babino dračje (Hr), Šulek, B., 18791256, badiroška (Hr), Haračić, A., 1894783, bodljikava veprina (Hr), Domac, R., 19944, breberina (Hr), Šulek, B., 18791256, čeprlika (Hr), Šulek, B., 18791256, drepinac (Hr), Šulek, B., 18791256, jaževina (Hr), Visiani, R., 18425573, ježevac (Hr), Šulek, B., 18791256, ježevina (Hr), Kušan, F., 19562137, ježika (Hr), Šulek, B., 18791256, ježina (Hr), Šulek, B., 18791256, kataroška (Hr), Šulek, B., 18791256, kita pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, kostrika (Hr), Visiani, R., 18425573, koštrika (Hr), Šulek, B., 18791256, kotorožika (Hr), Šulek, B., 18791256, leprina (Hr), Šulek, B., 18791256, metlik zeleni (Hr), Šulek, B., 18791256, metlika (Hr), Šulek, B., 18791256, metlina (Hr), Šulek, B., 18791256, metljina (Hr), 18471006, peračica (Hr), Šulek, B., 18791256, spečak (Hr), Visiani, R., 18425573, škripel (Hr), Šulek, B., 18791256, veprina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, veprinac (Hr), Šulek, B., 18791256, veprinak (Hr), Visiani, R., 18425573, veprinjac (Hr), Šulek, B., 18791256, vesprinjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.