Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picea abies (L.) H. Karst.

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Picea (smreka (Hr), Nikolić, T., 201912707, smreka (Hr), Domac, R., 19944, Fichte (De), Anonymus, 19847744, spruce (En), Anonymus, 19847744, epicéa (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Deutsche Fl. Pharm.-med. Bot. 324 (1881)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Gustav Karl Wilhelm Hermann Karsten

Synonyms: Abies alpestris Brügger, sinonim (s), Brügger in Jahresber. Naturf. Ges. Graubündens 29. 1886. , Picea abies ssp. alpestris (Bruegger) Domin, sinonim (s), Lesn. Prace 11: 186 (1932) , Picea excelsa (Lam.) Link, sinonim (s) , Picea excelsa Link, nomen illegitimum (n. illeg.), Link in Linnaea 15. 1841. , Pinus abies L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Pinus excelsa Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç. 2. 1779. , Pinus picea L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: obična smreka (Hr), Nikolić, T., 201912707, borika (Hr), Grlić, Lj., 19795505, kosmatulja (Hr), Šugar, I., 19941985, obična smreka (Hr), Horvatić, S., 19541819, pilica (Hr), Šugar, I., 19941985, smrča (Hr), Šafar, J., 19467745, smreka (Hr), Nikolić, T., 19943276, visoka smreka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.