Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche sanguinea C. Presl

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in J. et C. Presl, Del. Prag. 71 (1822)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Orobanche crinita Viv., inclusive (incl.), Viv., Fl. Cors. Prodr. 1824.

Common names: jednolapni volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednolapni volovod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.