Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cymbalaria muralis P. Gaertn., B. Mey. et Scherb. ssp. visianii D. A. Webb

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cymbalaria (klobučić (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bot. Jour. Linn. Soc. 65:265 (1972)

Taxon author(s) 1. Philipp Gottfried Gaertner2. Bernhard Meyer3. Johannes Scherbius

Synonyms: Cymbalaria pilosa (Vis.) Lam., sinonim (s) , Linaria cymbalaria var. pilosa Vis., sinonim (s) , Linaria pilosa auct. non (Jacq.) DC., sinonim (s)

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.