Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lamium garganicum L. ssp. laevigatum Arcang.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Lamium (mrtvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopriva divja (Hr), Šulek, B., 18791256, medić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrtva kopriva (Hr), Domac, R., 19944, mrtvača (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtvica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 555 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lamium bithynicum Benth., sinonim (s) , Lamium garganicum ssp. glabratum (Griseb.) Briq., sinonim (s) , Lamium garganicum ssp. grandiflorum (Pourr.) Briq., sinonim (s) , Lamium grandiflorum Paurr., sinonim (s) , Lamium inflatum Heuffel, sinonim (s) , Lamium laevigatum DC., sinonim (s), Fl. Franç. 3. 1805. , Lamium longiflorum Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 1. 1811. , Lamium macedonicum Degen, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok 4. 1905. , Lamium numidicum de Noé, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.