Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Micromeria graeca (L.) Benth.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Micromeria (bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Domac, R., 19944, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrisić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Labiat. Gen. Spec.: 373 (1834)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Bentham

Synonyms: Clinopodium graecum (L.) O. Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 515. 1891 , Satureja graeca L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Thymus micromerioides Rouy, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 31. 1884.

Common names: grčka bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, grčka bresina (Hr), Domac, R., 19944, tankolistni čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.