Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Micromeria (bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Domac, R., 19944, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrisić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Flora Exicc. Austro.-Hung. 8: 119 (1899) in sched.

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli2. Karl Fritsch

Synonyms: Calamintha thymifolia (Scop.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 328. , Satureja thymifolia Scop., sinonim (s)

Common names: točkasta bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, timianolisni vrisić (Hr), Šilić, Č., 19841013, točkasta bresina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.