Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scutellaria albida L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Scutellaria (šišak (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozničnica (Hr), Domac, R., 19944, šišak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Mant. Pl. 248 (1771)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Scutellaria pallida M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 2. 1808. , Scutellaria peregrina sensu, sinonim (s) , Scutellaria woronowii Juz., sinonim (s)

Common names: bijeli šišak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.