Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asperula aristata L. f. ssp. scabra (J. Presl et C. Presl) Nyman

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asperula (lazarkinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, lazarkinja (Hr), Domac, R., 19944, modričica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Consp. 334 (1879)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl Linnaeus,Linné

Synonyms: Asperula aristata ssp. longiflora (Waldst. et Kit.) Hayek, sinonim (s), Illustrierte Flora von Mittel-Europa 6(1): 206. 1914. , Asperula commutata J. Presl & C. Presl, sinonim (s), Flora Sichuanica 62. 1826. , Asperula cynanchica L. f. canescens (Vis.), sinonim (s) , Asperula flaccida Ten., sinonim (s), Flora Napolitana t. 110. 1811. , Asperula longiflora ssp. flaccida (Ten.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 334. 1879. , Asperula longiflora W. Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 2: 162. 1805 , Asperula scabra J. Presl & C. Presl, bazionim (baz.), J. Presl & C. Presl, Delic. Prag. 1822. , Asperula scabra Link, sinonim (s), Enum. Hort. Berol. Alt. 1: 134 (1821.)

Common names: medenica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.