Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asperula tenella Degen

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asperula (lazarkinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, lazarkinja (Hr), Domac, R., 19944, modričica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: A. Kern., Sched. Fl. Exsicc. Austro-Hung. 8: 43 (1899)

Taxon author(s) 1. Árpád von Degen

Synonyms: Asperula bidentata Klokov, sinonim (s) , Asperula stevenii V. I. Krecz., inclusive (incl.), V. I. Krecz. in Grossh., Fl. Kavk. 4. 1934.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.