Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Knautia integrifolia (L.) Bertol.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Knautia (prženica (Hr), Nikolić, T., 201912707, prženica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Ital. 2: 32 (1835)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Antonio Bertoloni

Synonyms: Knautia hybrida (Allan) Coult., sinonim (s) , Knautia integrifolia (L.) Bert. f. bellidifolia (Lam.) Szabo, sinonim (s), Monographie der Gattung Knautia. Engler, Bot. Jahrb. Bd. XXXVI , Knautia urvillei Coult., sinonim (s) , Scabiosa hybrida Allan, sinonim (s) , Scabiosa integrifolia L., sinonim (s)

Common names: cielolistna prženica (Hr), Nikolić, T., 201912707, cielolistna prženica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, cjelolisna prženica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.