Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lomelosia argentea (L.) Greuter et Burdet

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lomelosia (pršnica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Willdenowia 15: 73 (1985)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Werner Rodolfo Greuter3. Hervé Maurice Burdet

Synonyms: Scabiosa alba Scop., sinonim (s) , Scabiosa argentea L., sinonim (s) , Scabiosa argentea ssp. ucranica (L.) Hayek, sinonim (s) , Scabiosa argentea ssp. wulfenii (Roem. et Schult.) Hayek, sinonim (s) , Scabiosa brachycarpa Boiss. et Hohen., ? (dvojbeno) , Scabiosa cephalorioides Lojac., ? (dvojbeno) , Scabiosa eburnea Sm., sinonim (s) , Scabiosa pilosa (Lag.) Roem. et Schult., sinonim (s) , Scabiosa thracica Velen., sinonim (s) , Scabiosa ucranica L., sinonim (s) , Scabiosa wulfenii Roem. et Schult., sinonim (s) , Trochocephalus argenteus (L.) A. Löve et D. Löve, sinonim (s) , Trochocephalus argenteus ssp. wulfenii (Roem. et Schult.) A. Löve et D. Löve, sinonim (s) , Trochocephalus ucranius (L.) A. Löve et D. Löve, sinonim (s)

Common names: srebrna pršnica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.