Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lomelosia brachiata (Sm.) Greuter et Burdet

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lomelosia (pršnica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Willdenowia 15: 73 (1985)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith2. Werner Rodolfo Greuter3. Hervé Maurice Burdet

Synonyms: Asterocephalus palaestinus Coult., sinonim (s) , Callistemma brachiata (Sm.) Boiss., sinonim (s) , Callistemma palaestina (L.) Heldr., sinonim (s) , Knautia palaestina L., sinonim (s) , Pterocephalus brachiatus (Sm.) Spreng., sinonim (s) , Pterocephalus brachiatus ssp. sibthorpianus (Sm.) Zangh., sinonim (s) , Pterocephalus palaestinus Coult., sinonim (s) , Scabiosa brachiata Sm., sinonim (s) , Scabiosa palaestina L., sinonim (s) , Scabiosa sibthorpiana Sm., sinonim (s) , Tremastelma palaestinum (L.) Janch., sinonim (s)

Common names: runjava pršnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, peroglavka (Hr), Horvatić, S., 19541819, peršenica (Hr), 18471006, pršnica (Hr), Šulek, B., 18791256, prženica (Hr), Šulek, B., 18791256, rešeta (Hr), 18471006, runjava rešetica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.