Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sixalix atropurpurea (L.) Greuter et Burdet ssp. maritima (L.) Greuter et Burdet

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sixalix (udovičica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Willdenowia 15: 76 (1985)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Werner Rodolfo Greuter3. Hervé Maurice Burdet

Synonyms: Asterocephalus maritimus Spreng., sinonim (s) , Scabiosa ambigua Ten., sinonim (s) , Scabiosa ateridoi Pau, sinonim (s) , Scabiosa atropurpurea ssp. chaniotica (Rech. f.) Rech. f., sinonim (s) , Scabiosa atropurpurea ssp. maritima (L.) Arcang., sinonim (s) , Scabiosa cupanii Guss., sinonim (s) , Scabiosa grandiflora Scop., sinonim (s) , Scabiosa maritima L., sinonim (s) , Scabiosa maritima ssp. mauritii Sennen, sinonim (s) , Scabiosa pavi Sennen, sinonim (s)

Common names: udovičica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.