Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Valerianella muricata (M. Bieb.) W. H. Baxter et Wooster

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Valerianella (matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, matovilac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Loudon, Hort. Brit. ed. 4, Suppl. 654 (1850)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein2. William Hart Baxter3. David Wooster

Synonyms: Valerianella ilbizae Sennen et Elias, sinonim (s) , Valerianella truncata (Reichenb.) Betcke, sinonim (s)

Common names: odrezani matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, odrezani matovilac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.