Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anchusella cretica (Mill.) Bigazzi, E. Nardi et Salvi

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Anchusella (volujčica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Plant Systematics and Evolution 205: 257 (1997)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Massimo Bigazzi3. Enio Nardi4. G. Salvi

Common names: kretska volujčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezik voluj (Hr), Šulek, B., 18791256, lietavac (Hr), Šulek, B., 18791256, šareni volujak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.