Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerinthe tristis Teyber

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Cerinthe (visika (Hr), Nikolić, T., 201912707, pčelina hrana (Hr), Šulek, B., 18791256, visika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Z. 63: 491 (1913)

Taxon author(s) 1. Alois Teyber

Synonyms: Cerinthe minor ssp. cleiostoma (Boiss. & Sprun.) Selvi & Cecchi, sinonim (s), Taxon 58: 1321. 2009

Common names: žalobna visika (Hr), Nikolić, T., 201912707, žalobna visika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.